Partnerzy serwisu:

FlixBus ogłasza oficjalny start w Rosji

Jakub Rösler 25.08.2021

FlixBus ogłasza oficjalny start w Rosji
fot. Flixbus
FlixBus, oferujący międzymiastowe połączenia autobusowe, wchodzi do Rosji. Pierwsza międzynarodowa linia rosyjskiego oddziału FlixBusa, łącząca St. Petersburg z estońskim Tallinnem, wystartuje już 3 września 2021. Tym samym, również pasażerowie z Polski będą mogli skorzystać z nowego połączenia i z jedną przesiadką podróżować do St. Petersburga.
Nowa linia jest następstwem udanego startu testowego na linii krajowej St. Petersburg – Nowogród Wielki, który trwał od połowy lipca 2021. Te dwa połączenia wyznaczają pierwsze kroki dla FlixBusa w Rosji i zapewniają rosyjskim klientom dostęp do największej na świecie siatki międzymiastowych połączeń autobusowych.

– Uruchomienie operacji w Rosji to kolejny krok w naszej globalnej ekspansji. W pierwszej kolejności planujemy połączyć rosyjskie miasta z naszą globalną siecią poprzez kraje bałtyckie, gdzie z sukcesem wystartowaliśmy latem 2020 roku – komentuje André Schwämmlein, założyciel i CEO FlixMobility


Wraz ze swoimi lokalnymi partnerami autobusowymi, FlixBus rozwinął wiodącą sieć autobusów dalekobieżnych w całej Europie, w tym w krajach bałtyckich, zarządzanych przez polski oddział firmy. Poza nową linią z Tallina do St. Petersburga, która zostanie uruchomiona 3 września, aktualna oferta FlixBusa w krajach bałtyckich składa się z 4 następujących linii:

  • N1229 Tallinn – Warszawa
Trasa: Tallinn – Parnawa – Ryga – Ryga Lotnisko – Jełgawa – Szawle – Kowno – Suwałki – Augustów – Łomża – Warszawa

  • N1323 Wilno – Berlin
Trasa: Wilno – Kowno – Mariampol – Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Poznań – Konin – Świebodzin – Berlin

  • 1227 Ryga – Warszawa
Trasa: Ryga – Bauska – Poniewież – Wilno – Druskieniki – Sejny – Przewięź – Augustów – Białystok – Warszawa

  • 1226/N1226 Wilno – Warszawa (kursuje do końca sierpnia)
Trasa: Wilno – Troki – Olita – Druskieniki – Sejny – Przewięź – Augustów – Białystok – Warszawa

– Ekspansja FlixBusa w Rosji to także nowe możliwości podróży dla polskich pasażerów. Choć wraz z końcem sezonu letniego częściowo zaczynamy optymalizować naszą siatkę, dzięki naszej jesienno-zimowej ofercie w dalszym ciągu będzie można skorzystać z wygodnych i bezpiecznych połączeń na kluczowych relacjach, a także odkrywać zupełnie nowe miejsca. Jej szczegóły będziemy ogłaszać już niebawem – dodaje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony