Partnerzy serwisu:

FlixBus na progu Azji. Przejmuje głównego przewoźnika w Turcji

jd/inf. pras. 22.08.2019

FlixBus na progu Azji. Przejmuje głównego przewoźnika w Turcji
fot. Flixbus
FlixBus kupił od funduszu private equity Actera Group najbardziej znaną turecką firmę przewozową – Kamil Koç. Umowa wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez odpowiednie władze. Tym samym FlixBus rozpocznie swoją działalność w Turcji, pierwszym azjatyckim państwie w swoim portfolio.
Kamil Koç, spółka założona w 1926 roku, operuje w 61 miastach w całej Turcji. W 2018 r. autobusami tej marki podróżowało ponad 20 milionów pasażerów. Firma zostanie w pełni zintegrowana z siatką połączeń FlixBusa, który oferuje obecnie ponad 350 000 połączeń dziennie do ponad 2 000 miejsc docelowych w 28 krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych.

– Bardzo się cieszymy, że dzięki dołączeniu firmy Kamil Koç do rodziny FlixMobility będziemy mogli rozpocząć nową erę na tureckim rynku mobilności, łącząc innowacyjność, wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości z lokalnym know-how i wieloletnim doświadczeniem – komentuje Jochen Engert, dyrektor generalny i założyciel FlixBusa. – W pierwszym etapie integracji skupimy się na maksymalizacji zadowolenia pasażerów poprzez rozszerzenie oferty i optymalizację rozkładów jazdy, bazując na naszych zaawansowanych narzędziach i algorytmach analizy danych.

Założony w 2013 r., po deregulacji rynku autobusów w Niemczech, FlixBus szybko stworzył największą w Europie siatkę połączeń międzymiastowych, będąc obecnie liderem rynkowym m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, krajach Beneluksu i Polsce. Tylko w 2018 r. z jego usług skorzystało 45 milionów pasażerów w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Na przyszły rok przewoźnik zapowiada wprowadzenie nowej usługi carpoolingu pod marką FlixCar.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony