Partnerzy serwisu:

FlixBus częściowo ogranicza sprzedaż biletów na Ukrainie

Witold Urbanowicz 24.02.2022

FlixBus częściowo ogranicza sprzedaż biletów na Ukrainie
fot. Flixbus
Dziś (24 lutego) Rosja rozpoczęła zmasowane działania wojenne na terenie Ukrainy. Póki co ruch komunikacji naziemnej, choć z wyjątkami, jest kontynuowany. Jeździ też FlixBus, choć firma zawiesiła sprzedaż na liniach do i z obszarów objętych największym ryzykiem.
Nad ranem 24 lutego, od ostrzału rakietowego, rozpoczęła się inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainie. Zamknięto strefę powietrzną Ukrainy dla samolotów cywilnych. Jednocześnie jednak utrzymywany jest ruch pociągów czy komunikacji dalekobieżnej – m.in. w dalszym ciągu wjeżdżają do Polski pociągi międzynarodowe.

Na rynku ukraińskim funkcjonuje też FlixBus. – Monitorujemy sytuację w Ukrainie z najwyższą uwagą. Na ten moment zawieszamy sprzedaż na liniach z/do obszarów objętych największym ryzykiem. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi partnerami autobusowymi, by możliwie najdokładniej oceniać bieżącą sytuację i podejmować odpowiednie kroki dotyczące naszych dalszych operacji – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Pierwsze połączenia FlixBusa z Ukrainy i na Ukrainę wystartowały w 2017 r. Natomiast dwa lata później FlixBus rozszerzył swoją działalność u naszego sąsiada – uruchomiono m.in. lokalny oddział. Autobusy skierowano m.in. do Kijowa, Charkowa, Dniepra czy Odessy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony