Partnerzy serwisu:

Firmy wprowadzają bike sharing na własną rękę. Np. Coca-Cola

jd/inf. pras. 14.08.2019

Firmy wprowadzają bike sharing na własną rękę. Np. Coca-Cola
fot. Bike Company
Z początkiem lipca firma Bike Company, operator systemu Revelo, rozpoczęła współpracę z warszawskim biurem Coca-Cola HBC Polska. Nie wielki, liczący 15 rowerów system bike sharingu działa w parku biurowym Business Garden. Pracownicy Coca-Coli mogą za darmo korzystać z rowerów w firmowych kolorach.
Podstawą systemu jest elektroniczna kłódka z nadajnikiem Bluetooth. Odblokowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej, która łączy się z kłódką. Revelo nie wymaga stacji, dzięki czemu użytkownik może przypiąć rower na przykład w pobliżu miejsca zamieszkania do stojaka rowerowego za łańcuch, przyczepiony do kłódki. Do usług systemu należy także relokacja i serwisowanie wypożyczanych jednośladów.

– Wszystkie działania, które podejmujemy staramy się wykonywać w sposób jak najmniej inwazyjny dla środowiska. Do relokacji rowerów zamiast samochodu używamy roweru elektrycznego i przyczepki przystosowanej do przewozu jednośladów. Nasi pracownicy to rowerzyści, którzy nie wyobrażają sobie innego środka transportu, więc dostarczamy im narzędzia ułatwiające im pracę. Ogromnie cieszymy się ze współpracy z firmą Coca-Cola HBC Polska. Przez tydzień rowery zostały wypożyczone ponad 100 razy, co pokazuje niesamowity potencjał takiej usługi. Liczymy na to, że w przyszłym roku zapotrzebowanie będzie tak duże, że podwoimy ilość rowerów dostępnych dla pracowników tej firmy – mówi Sebastian Zimmermann, prezes The Bike Company.

Operator systemu otrzymuje szczegółowe dane z każdej przejażdżki, takie jak lokalizacja, czy liczba przejechanych kilometrów. Takie rozwiązanie ma stanowić alternatywę dla firmowej floty samochodowej.

Od zeszłego roku bike sharing Revelo został wdrożony w 12 parkach biurowych w 3 polskich miastach. Firma pracuje nad udoskonaleniem aplikacji mobilnej i dodaniem do niej nowych funkcji, a także aktywnie współpracuje z zarządcami nieruchomości komercyjnych przy organizacji eventów rowerowych VeloDay dla najemców i ich pracowników. W niedalekiej przyszłości The Bike Company planuje poszerzenie usług bike sharingu o rowery elektryczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony