Partnerzy serwisu:

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.

Witold Urbanowicz 14.01.2022

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.
mat. PKP SA
Niepowodzeniem kończy się przetarg na przebudowę dworca Gorzów Wielkopolski, wycenioną na 32,168 mln zł. W postępowaniu nie wystartował ani jeden podmiot. Wcześniej miasto unieważniło też przetarg na przebudowę ul. Dworcowej i realizację węzła przesiadkowego.
W listopadzie PKP SA ogłosiły przetarg na przebudowę kompleksu budynków dworcowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zamówienie realizowane miało być w formule projektuj i buduj.

Dzisiaj (14 stycznia) minął termin składania ofert. PKP SA wyceniły prace na 32,168 mln zł brutto. W postępowaniu nie wpłynęła jednak żadna oferta.

Dworzec miał otrzymać elewację z okładzin ceramicznych, pojawić się miała również nowa przeszklona ściana elewacyjna. W budynku dworca przewidziano poczekalnię, toalety, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. Hol główny otrzyma posadzkę kamienną, stosowane będzie też lastryko. Na piętrze przewidziano pomieszczenia dla Polregio. Wykonawca miał też przedstawić projekt koncepcyjny wprowadzenia funkcji komercyjnych do skrzydła wschodniego. W budynku północnym znajdą się pomieszczenia dla SOK, TK Telekom i samorządu. Łącznik pomiędzy dworcem a budynkiem północnym.

Planowane przebudowy obiektów związane są bezpośrednio z budową zintegrowanego centrum przesiadkowego, które ma realizować miasto. Przed dworcem powstać miał zadaszony plac z wykorzystaniem formy charakterystycznych nitowanych wiat stalowych z przeszklonym sufitem, które miały stanowić też nowe zadaszenie holu dworcowego. Niedawny przetarg na przebudowę ul. Dworca i realizację węzła przesiadkowego również zakończył się niepowodzeniem – oferta znacznie przewyższały budżet zamawiającego i postępowanie zostało unieważnione.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony