Partnerzy serwisu:

Espoo. Ekoenergetyka zbudowała ładowarki… częściowo pod ziemią

jd/inf. pras. 17.01.2020

Espoo. Ekoenergetyka zbudowała ładowarki… częściowo pod ziemią
fot. Ekoenergetyka
Ekoenergetyka-Polska z sukcesem zakończyła kolejny, ciekawy projekt. W fińskim mieście Espoo firma zainstalowała pięć pantografowych stacji ładowania. Co ciekawe, zostały one ukryte pod powierzchnią ziemi, a część do ładowania zwisa z wiaty przystankowej.
W drugim co do wielkości mieście w Finlandii, sąsiadującym jednak z Helsinkami, Ekoenergetyka-Polska zainstalowała pięć ładowarek pantografowych o mocy 350 kW każda. Jedna z nich jest dodatkowo wyposażona w satelitkę z przewodem do ładowania.

Przy projektowaniu infrastruktury w Espoo firma zastosowała ciekawy zabieg. Stacje ładowania zostały schowane w podziemnym parkingu. Każda z nich jest umiejscowiona na osobnym miejscu postojowym, dzięki czemu w razie potrzeby obsługa serwisowa ma do niej swobodny dostęp.

Przewody zostały poprowadzone do nadziemnych części pantografowych przez sufit hali garażowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zaoszczędzić sporo miejsca na zewnątrz. Co więcej, aby maksymalnie zmniejszyć zajmowaną przez infrastrukturę powierzchnię, nie instalowano masztów. Urządzenia są zintegrowane z konstrukcją wiaty przystankowej. Autobusy podjeżdżają na stanowisko i rozpoczynają proces ładowania.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy prawie 45 000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze, Niemczech, a także w Polsce. Każdego dnia zainstalowane stacje ładowania, w trakcie ponad 1100 cykli ładowań dostarczają do baterii pojazdów ponad 30 000 kWh energii elektrycznej.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony