Partnerzy serwisu:

Erdogan pierwszym pasażerem elektrycznego i autonomicznego Karsana

Witold Urbanowicz 16.02.2021

Erdogan pierwszym pasażerem elektrycznego i autonomicznego Karsana
fot. Karsan
Karsan, wspólne z firmą Adastec, zaprezentował pierwszy elektrobus Atak z możliwością jazdy autonomicznej na poziomie 4. Jego pierwszym pasażerem był Recep Erdoğan, prezydent Turcji.
Prezentacja tureckiej nowości odbyła się na terenie kompleksu prezydenckiego, a w premierze uczestniczył sam Erdoğan. 8-metrowy pojazd spełnia wymogi jazdy autonomicznej poziomu 4, czyli przedostatniego (kierowca nie musi sterować pojazdem w mieście, ale pojazd jest wyposażony w urządzenia do ręcznego kierowania). Za oprogramowanie odpowiada firma Adastec z Kalifornii.

– Mamy świadomość, że przyszłość to nie tylko pojazdy elektryczne. Kolejnym krokiem naprzód są technologie pojazdów autonomicznych. Naszą gamę pojazdów elektrycznych jako krok w stronę pojazdów autonomicznych. Chociaż istnieją projekty pilotażowe w dziedzinie 5-metrowych autobusów bez kierowcy, to w Ameryce i Europie nie ma zwykłych, większych autobusów z możliwością jazdy autonomicznej. Z przyjemnością przedstawiamy Karsan Autonomous Atak Electric – zupełną nowość w segmencie pojazdów 8-metrowych – mówi Okan Baş, szef Karsana.

– Karsan ma duże doświadczenie w pracy z pojazdami elektrycznymi. Od wielu lat eksportujemy do Europy i Stanów Zjednoczonych w pełni elektryczne autobusy Jest Electric i Atak Electric. Nasze pojazdy elektryczne przejechały milion kilometrów w 30 różnych miastach. Za tym osiągnięciem kryje się ogromna wiedza i doświadczenie – dodaje Okan Baş.

Karsan Atak o długości 8,3 m może pomieścić 52 pasażerów. Pojazd jest wyposażony w silnik o mocy 230 kW oraz baterie o pojemności 220 kWh. Jego zasięg producent określa na ponad 300 km.


fot. Karsan
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony