Partnerzy serwisu:

Ełk kupuje autobusy hybrydowe

Witold Urbanowicz 13.05.2020

Ełk kupuje autobusy hybrydowe
mat. MZK Ełk
MZK w Ełku rozpisało przetarg na dostawy dwóch 12-metrowych autobusów hybrydowych. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca września przyszłego roku.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch autobusów hybrydowych. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,9-12,2 m, które pomieszczą min. 85 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Wysokość wejścia określono na 340 mm. Pojazdy mają być niskopodłogowe, ale zamawiający dopuszcza, by rozwiązanie, zgodnie z którym do zajęcia nie więcej niż czterech miejsc siedzących przez pasażerów należy pokonać maksymalnie dwa stopnie lub podest i stopień. Przewidziano klimatyzację i ogrzewanie – z dodatkowym urządzeniem grzewczym zasilanym olejem napędowym. Wyposażenie obejmuje porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice informacyjne LCD i LED, kasowniki, monitoring, system zliczania pasażerów.

Autobus powinien być wyposażony w silnik spalinowy o mocy min. 150 kW. Wymagane są jeden bądź dwa silniki elektryczne (dla pojedynczego silnika o mocy maksymalnej co najmniej 100kW oraz 150kW dla dwóch silników). Energia elektryczna w autobusie ma pochodzić z rekuperacji (przetwarzania energii hamowania na energię elektryczną) oraz nadmiaru chwilowej mocy silnika wysokoprężnego, które mogą występować jednocześnie lub niezależnie od siebie. Pojemność magazynu energii oraz zespół napędowy winna umożliwiać jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, w szczególności podczas ruszania autobusu (np. z przystanku lub ze świateł).

Termin składania ofert mija 23 czerwca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały co najmniej jedną dostawę autobusów o wartości co najmniej 1,7 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), parametry techniczno-eksploatacyjne (29%) i gwarancja (11%). Pod uwagę brane będą liczba miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi, pojemność silnika spalinowego, rodzaj napędu hybrydowego, zawieszenie, unifikacja pojazdu i silnika spalinowego, układ centralnego smarowania, zastosowany rodzaj magazynu energii elektrycznej.

Wartość zamówienia szacowana jest na 3,4 mln zł netto. Pojazdy miałyby zostać dostarczone we wrześniu 2021 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony