Partnerzy serwisu:

Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi

Witold Urbanowicz 07.04.2021

arrow
arrow
Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi
wiz. MAN
Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi
Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi
Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi
Elektryczne MAN-y pojadą do Kopenhagi
W tym roku przewoźnik Anchersen A/S, obsługujący komunikację miejską w Kopenhadze, otrzyma 25 autobusów MAN Lion’s City 12 E. Będzie to zarazem debiut elektrobusów MAN-a w Danii.
Przewoźnik Anchersen A/S zdecydował się na pojazdy z wykorzystaniem technologii ogniw. – Kilka miesięcy temu firma Nobina Sverige AB zamówiła u nas 22 autobusy Lion's City E do obsługi komunikacji Malmö w Szwecji. Po tym zamówieniu jest to kolejny największy zakup naszych autobusów elektrycznych ze Skandynawii – mówi Rudi Kuchta z firmy MAN.

Dostawy przewidziano na koniec 2021 r. Elektrobusy będą wykorzystywane na linii 7A, która w ciągu roku przewozi ponad 4,3 mln pasażerów. – Pojazdy elektryczne w transporcie autobusowym będą w przyszłości najwyższym priorytetem. Aby transport miejski był jak najbardziej zrównoważony, nasze nowe autobusy miejskie są ładowane wyłącznie przy użyciu ekologicznej energii elektrycznej. Oznacza to, że są one całkowicie bezemisyjne w codziennej eksploatacji, a także wyjątkowo ciche na drodze – mówi Poul Anchersen, dyrektor generalny i właściciel Anchersen A/S.

Autobusy pomieszczą do 76 pasażerów. MAN zaproponował centralny silnik na tylnej osi, co – jak przekonuje producent – poprawia stabilność jazdy, a także pozwala na maksymalny odzysk energii podczas hamowania. Na dachu zainstalowano akumulatory o mocy 480 kWh. Gwarantowany zasięg to 200 km, a w sprzyjających warunkach – 270 km.

Akumulatory będą ładowane w nocy na zajezdni za pomocą wtyczki. Przy średniej mocy ładowania 100 kW pełne napełnienie baterii zajmie trzy godziny. – To był dla nas kluczowy czynnik. Ponieważ ładujemy naszą flotę autobusów wyłącznie w zajezdni, potrzebujemy niezawodnych autobusów zdolnych do pokonywania dużych odległości. W naszym ostatnim przetargu przedstawiliśmy oferty wielu producentów autobusów elektrycznych. Jednymi z kluczowych czynników, które wpłynęły na naszą decyzję na korzyść pojazdu MAN Lion's City E, była pojemność zainstalowanych akumulatorów – mówi Anchersen.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony