Partnerzy serwisu:

Elektryczne MAN-y nowej generacji pojadą do Kędzierzyna. Umowa podpisana

Redakcja 02.03.2021

Elektryczne MAN-y nowej generacji pojadą do Kędzierzyna. Umowa podpisana
mat. MAN
Za nieco ponad rok na ulice Kędzierzyna-Koźla wyjadą w pełni elektryczne autobusy. Flotę MZK zasilą bezemisyjne pojazdy firmy MAN. 1 marca podpisano umowę na zakup dwóch niskopodłogowców wraz ze stacją do ładowania.
Najnowsze nabytki MZK będą miały około 12 metrów długości i zabiorą na pokład 80 pasażerów. Wyposażone zostaną m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, łącza do USB i Wi-Fi. W ramach umowy na terenie zajezdni wybudowana zostanie także specjalna stacja ładująca. Elektryczne autobusy w naszym mieście obsługiwać będą pasażerów linii numer 3, kursując między Pogorzelcem, Śródmieściem, Kuźniczkami, a osiedlem Piastów. Więcej o specyfikacji zamówienia tutaj.

Na zakup nowych pojazdów Kędzierzyn-Koźle skutecznie pozyskał unijne dofinansowanie. Samorząd znalazł się w wąskim gronie zaledwie 13 gmin, które otrzymają dotację w wysokości 85 proc. Na liście beneficjentów pojawiły się przede wszystkim duże metropolie, takie jak Kraków, Poznań, Szczecin, Gdynia, Gliwice czy Zielona Góra.

Zamówione autobusy będą pierwszymi elektrycznymi w taborze miejskiego przewoźnika, ale i pierwszymi elektrobusami MAN-a poruszającymi się po ulicach polskich miast. Niemiecki producent podbój naszego rynku rozpoczyna od Kędzierzyna-Koźla.

Zakup dwóch elektrycznych autobusów wraz ze stacją ładującą wyniesie niespełna 5,6 mln zł.


fot. UM Kędzierzyn-Koźle

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony