Partnerzy serwisu:

Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy

Magdalena Romanowska 12.08.2020

Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy
fot. Solaris
Miasto Opole ogłosiło przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów miejskich, wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania. Zamówienie jest częścią projektu „Elektromobilne Opole”.
Przedmiotem przetargu jest dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maksi (12-metrowych), napędzanych silnikiem elektrycznym, wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania, w ramach projektu „Elektromobilne Opole”.

Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację zadania 350 dni od podpisania umowy.

Zadaniem wykonawcy będzie również zapewnienie infrastruktury ładowania, czyli 3 fabrycznie nowych stacji ładowania zajezdniowego, każda o mocy min. 2x60 kW i każda posiadająca dwa niezależne wyjścia do ładowania. Ładowarki powinny być zbudowane w sposób, który umożliwia ładowanie zwiększoną mocą 120 kW w przypadku podłączenia jednego autobusu). Muszą być one jednego typu, co oznacza, że są one identyczne, w szczególności pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia.

Projekt „Elektromobilne Opole” jest dofinansowywany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w w ramach działania Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Umowa między miastem a Centrum Unijnych Projektów Transportowych na a dofinansowanie zakupu 5 niskopodłogowych autobusów elektrycznych typu MAXI, ładowarek plug-in oraz stacji ładowania i pantografów została podpisana 30 stycznia 2020 r. Zakłada ona, że już w drugim kwartale 2021 r. będą mogli cieszyć się jazdą autobusami nie tylko nowoczesnymi, ale przede wszystkim ekologicznymi, elektrycznymi, zeroemisyjnymi.

Nowa flota docelowo obsługiwała będzie linię 25, jedną z najdłuższych w granicach administracyjnych miasta Opola, a stacja szybkiego ładowania dla niej zostanie wybudowana przy przystanku „Prószkowska-Politechnika-Pętla”.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony