Partnerzy serwisu:

Elektrobusy z opcji już w Helsinkach. Firma BYD ugruntowuje swoją pozycję w Skandynawii

Jakub Rösler 18.08.2021

Elektrobusy z opcji już w Helsinkach. Firma BYD ugruntowuje swoją pozycję w Skandynawii
fot. BYD
Chińska firma BYD rozpoczęła właśnie dostarczanie kolejnej partii miejskich autobusów do stolicy Finlandii, Helsinek. Pojazdy stanowią opcję, która została zrealizowana po dostarczeniu 43 autobusów z podstawowego zamówienia. Jest to największe w historii Finlandii zamówienie dotyczące autobusów elektrycznych. Po zakończeniu dostaw w Helsinkach będzie można korzystać z autobusów chińskiego producenta o długości 12, 13, 15, a także 18 metrów.
Operatorem pojazdów jest firma Nobina, będąca największym tego typu przedsiębiorstwem w Skandynawii. Wszystkie dostarczone autobusy mają kursować po ulicach Helsinek, które są drugim fińskim miastem do których trafiły autobusy chińskiego producenta. W czerwcu 2021 roku producent zakończył dostawy pojazdów do Turku, gdzie swój europejski debiut miał autobus o długości 15 metrów.

Nobina będzie posiadać autobusy o długości 12, 13, 15 i 18 metrów, które będą wozić pasażerów w stolicy Finlandii. 18-metrowe autobusy to pojazdy przegubowe o największej pojemności we flocie przewoźnika, mogą zabrać na pokład 112 pasażerów. 15-metrowy pojazd oferuje 47 miejsc do siedzenia i całkowitą pojemność określoną na 90 pasażerów, a także zasięg na poziomie 400 kilometrów. Model 12-metrowy mieści 72 pasażerów i jest najlepiej sprzedającym się w Europie autobusem firmy. Wszystkie pojazdy mają osobną kabinę kierowcy.

– Pomimo poważnych wyzwań związanych z pandemią COVID-19, BYD był w stanie zrealizować dostawę elektrobusów na czas. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z Nobiną, gdy jej nowe pojazdy wejdą do służby w Helsinkach – skomentował Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe.

BYD jest wiodącym dostawcą elektrobusów w Skandynawii. Firma dostarczyła już prawie 600 pojazdów, do ponad 20 miast w całej Skandynawii. Autobusy wyprodukowane przez BYD przejechały ponad 25 milionów kilometrów.

– Chociaż jest to duży krok dla Nobiny, naszych pasażerów i PTA w Finlandii, to dopiero początek. Do tego czasu w przyszłym roku naszą ambicją jest podwojenie liczby autobusów elektrycznych eksploatowanych przez Nobinę w Finlandii. Chciałbym podziękować BYD za doskonałą, sprawną obsługę i mam nadzieję, że będziemy mogli dalej współpracować w przyszłości – powiedział Petri Auno, dyrektor zarządzający Nobina Finland.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony