Partnerzy serwisu:

Elektrobusy pojadą do Ząbkowic Śląskich. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 03.12.2021

Elektrobusy pojadą do Ząbkowic Śląskich. Ruszył przetarg
fot. WU
Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śląskich wzbogaci się o cztery elektrobusy. Został właśnie rozpisany przetarg w ramach środków przyznanych z Zielonego Transportu Publicznego. Pojazdy mają zostać dostarczone do połowy sierpnia przyszłego roku.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech elektrobusów. Zamawiający wymaga pojazdów o długości do 8,0 m, które pomieszczą co najmniej 20 pasażerów, z czego min. 10 na miejscach siedzących (bez miejsc składanych). Drzwi mają być otwierane na zewnątrz. Wymagane są klimatyzacja, agregat grzewczy zasilany olejem napędowym, ładowarki USB do urządzeń mobilnych, tablice informacyjne LED i LCD, monitoring.

Wymagany jest silnik elektryczny o mocy min. 80 kW z funkcją ograniczenia prędkości do 70 km/h. Zamawiający oczekuje baterii o minimalnej pojemności 40 kWh z układem odzyskiwania energii w trakcie hamowania. Wymagana jest ładowarka będąca elementem autobusu, umożliwiająca ładowanie baterii w dwóch trybach (ładowanie z mocą większą niż 20 kW, ale nie większą niż 30 kW oraz ładowanie z mocą co najmniej 50 kW).

Termin składania ofert mija 5 stycznia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały jedno zamówienie polegające na dostawie co najmniej czterech autobusów, w tym co najmniej jednego elektrobusu. O wyborze decydują cena (50%), okres gwarancji na autobus wraz z urządzeniami i oprogramowaniem (10%),pojemność baterii (15%), okres gwarancji na baterie (10%), moc silnika (10%), okres gwarancji na elementy nadwozia i szkieletu kratownicy (5%).

Zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy sierpnia 2022 r. Zamawiający możliwość zamówień dodatkowych z wolnej ręki.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony