Partnerzy serwisu:

Elektrobusy jadą do PKM Czechowice-Dziedzice. Umowa podpisana

Redakcja 22.03.2021

Elektrobusy jadą do PKM Czechowice-Dziedzice. Umowa podpisana
fot. UM Czechowice-Dziedzice
W zeszłym tygodniu Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach podpisało umowę z firmą Solaris Bus & Coach na zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z potrzebną do ich ładowania infrastrukturą. Autobusy przyjadą w 2022 r.
Umowa na zakup dwóch autobusów przegubowych elektrycznych klasy MEGA, wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania, zostanie zrealizowana w ramach projektu, na którego realizację PKM pozyskał wysokie dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Plan realizacji inwestycji zakłada, że infrastruktura do ładowania autobusów powinna zostać wybudowana i uruchomiona do końca lutego 2022 r. Dostawa i odbiór techniczny pierwszego autobusu nastąpi do 30 czerwca 2022 r., zaś dostawa i odbiór drugiego pojazdu do 31 października 2022 r.

Autobusy – przegubowe pojazdy o długości 18 metrów, których zadaniem będzie głównie obsługa linii nr VII z Czechowic-Dziedzic do Bielska-Białej o długości 16,7 km – wyposażone będą m.in. w:
  • klimatyzację kabiny kierowcy i przestrzeni pasażerskiej,
  • defibrylator,
  • blokadę alkoholową kierowcy
  • ładowarki USB z podświetlaniem LED, które umożliwiają ładowanie urządzeń elektronicznych posiadających opcję zasilania poprzez gniazdo USB, takich jak: smartfon, tablet, czy inne urządzenia mobilne
  • monitoring wizyjny z wysokiej jakości kamerami
  • urządzenie do płatności elektronicznej bezgotówkowej oraz kasowniki wielofunkcyjne
  • system zapowiedzi głosowych
  • tablice zewnętrzne i monitor LCD wewnątrz pojazdu
  • system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika

W ubiegłym tygodniu miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na łączną kwotę 6 mln złotych. To znacząca część całkowitego kosztu przedsięwzięcia, zaplanowanego na nieco ponad 7,5 mln złotych. W ramach projektu PKM kupi dwa autobusy przegubowe elektryczne wraz z niezbędną do ich ładowania infrastrukturą. Będą to dwie stacje ładowania: jedna, dwustanowiskowa, na terenie zajezdni PKM, służąca do nocnego ładowania pojazdów oraz druga, zlokalizowana na przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia ładowarka pantografowa, służąca do ich podładowywania w czasie dnia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony