Partnerzy serwisu:

Elbląg z umową na piąty tramwaj Modertransu. Przyjedzie w 2021 r.

Witold Urbanowicz 09.01.2020

Elbląg z umową na piąty tramwaj Modertransu. Przyjedzie w 2021 r.
fot. Modertrans
Elbląg podpisał umowę z Modertransem na dostawę piątego już jednoczłonowego, częściowo niskopodłogowego tramwaju. Nowy tramwaj powinien zostać dostarczony do końca października 2021 r.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego nowego wagonu tramwajowego. Długość jednoczłonowego pojazdu określono na 14-15,5 m, szerokość na 2,3-2,4 m, a udział niskiej podłogi na co najmniej 30% powierzchni przeznaczonej dla pasażerów stojących. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

W skład zamówienia wchodzi dostawa specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju, pakietu naprawczego oraz szkolenie pracowników. Zwycięzca musi dostarczyć w ramach zamówienia samochód pogotowia technicznego.

Termin składania ofert minął na początku października. Wystartował jedynie Modertrans, który zaoferował realizację zamówienia za 3,340 mln zł brutto. Pod koniec listopada zamawiający zwiększył budżet i zaakceptował tę ofertę, Umowę z wykonawcą podpisano 31 grudnia 2019 r. Tramwaj, zgodnie z wymaganiami, ma zostać dostarczony do końca października 2021 r.

Modertrans jako jedyny wystartował w dwóch poprzednich przetargach na dostawy łącznie czterech wagonów tego samego typu, jak w nowym postępowaniu. Elbląg jest pierwszym miastem, które zdecydowało się na zakup nietypowych – jak na Polskę – tramwajów jednoczłonowych z niską podłogą. Pierwszy, 14,5-metrowy tramwaj MF 09 AC w grudniu uzyskał homologację podczas jazd próbnych w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony