Partnerzy serwisu:

Elbląg z umową na jeden nowy tramwaj

Witold Urbanowicz 23.01.2019

Elbląg z umową na jeden nowy tramwaj
mat. prasowe
Formalności stało się zadość i Elbląg zawarł umowę z Modertransem na dostawę kolejnego nowego tramwaju. Pojazd, który – tak jak w przypadku wcześniej zawartej umowy – będzie jednoczłonowy, częściowo niskopodłogowy, ma zostać dostarczony do początku 2020 r.
Elbląg zawarł umowę z Modertransem w zeszłym tygodniu, 17 stycznia. Przedmiotem zamówienia jest zakup jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości 14-15,5 m, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu. W zakres zamówienia wchodzi wyposażenie specjalistyczne oraz pakiet naprawczy.

Wartość zamówienia sięga kwoty 3,345 mln zł brutto. Nowy tramwaj ma zostać dostarczony do końca stycznia 2020 r.  Elbląg zamawiał już podobne tramwaje. W czerwcu 2017 r. miasto podpisało z Modertransem umowę na dostawy trzech nowych tramwajów. Producent zaoferował tramwaje z serii Moderus Beta MF 09 AC o długości 14,3 metra, z niską podłogą w środkowej części stanowiącą 40% powierzchni wewnętrznej wagonu. Pojazd będzie wyposażony w bardziej klasyczne rozwiązania wózkowe. Wartość umowy to ok. 7 mln zł brutto, natomiast jednego tramwaju to 2,275 mln zł brutto. Jak wyjaśniało miasto – zakup nietypowych w skali Polski tramwajów jest podyktowany spadającą liczbą mieszkańców oraz pasażerów, a także ograniczonymi możliwościami finansowymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony