Partnerzy serwisu:

Elbląg z dofinansowaniem na budowę trasy tramwajowej

Witold Urbanowicz 04.01.2017

Elbląg z dofinansowaniem na budowę trasy tramwajowej
fot. Martyn Janduła
Elbląg otrzyma blisko 9,4 mln zł dofinansowania unijnego na budowę nowej trasy tramwajowej w ciągu 12 Lutego i Grota-Roweckiego. To 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji, która ma zakończyć się w tym roku.
W grudniu 2016 r. Elbląg wybrał wykonawcę dla budowy ok. kilometrowego odcinka nowego torowiska tramwajowego w ciągu 12 Lutego i Grota-Roweckiego. Prace zrealizuje firma ZUE, która złożyła ofertę opiewającą na kwotę 10,28 mln zł. Teraz Elbląg poinformował o otrzymaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W sumie Elbląg wycenił projekt na 13,44 mln zł, a dofinansowanie wynosi blisko 9,40 mln zł. To 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Dwutorowa trasa zostanie ułożona w pasach dzielących jezdnie ulic Grota-Roweckiego oraz 12 Lutego. W ramach prac przebudowane zostaną przejścia dla pieszych i sygnalizacja świetlna, powstaną nowe przystanki tramwajowe. Przebudowana zostanie także stacja prostownikowa przy ul. Szpitalnej.

Celem nowej trasy jest usprawnienie przejazdu tramwajów i skrócenie czasu przejazdu z północy na południe miasta. Nowy układ linii jest w trakcie opracowywania. Cała inwestycja ma być gotowa do 30 września 2017 roku.

Miasto zamierza ubiegać się o dalsze środki z RPO na komunikację tramwajową. Kolejny projekt, o wartości 11,63 mln zł, ma obejmować zakup 2-3 tramwajów oraz remont zajezdni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fundusze unijne 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony