Partnerzy serwisu:

Elbląg: Trwa produkcja tramwajów. Gotowe pierwsze wózki

Przemysław Farsewicz 19.07.2019

Elbląg: Trwa produkcja tramwajów. Gotowe pierwsze wózki
fot. UM Elbląg
Elbląg czeka na dostawę z Modertransu trzech jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów. Nowe pojazdy mają dotrzeć do miasta w styczniu 2020 roku. Produkcja już trwa, a urzędnicy niedawno wizytowali fabrykę pod Poznaniem.
Pierwsza umowa z Modertransem na produkcję nowych tramwajów została zawarta 21 czerwca 2017 r., a umowa na jeden dodatkowy pojazd została podpisana w styczniu tego roku. Co nietypowe, jednokierunkowe pojazdy mają być jednoczłonowe, a ich długość określono na 14-15,5 m. Wymagany udział części niskopodłogowej to co najmniej 30% w stosunku do powierzchni dla osób stojących. Zakupy są dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wszystkie wozy powinny dotrzeć do miasta pod koniec stycznia 2020 roku. Do tej pory nikt takich tramwajów – jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych – w Polsce nie zamawiał.

Wiadomo już, że produkcja tramwajów została rozpoczęta. – Przedstawiciele zamawiającego wraz z przedstawicielami Tramwajów Elbląskich wizytowali siedzibę firmy Modertrans zlokalizowaną w Biskupicach koło Poznania. Na początku lipca 2019 roku przeprowadzono czynności odbiorowe wykonania trzech kompletów wózków jezdnych do zamówionych tramwajów – zdradza Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jak dodaje, w produkcji są również nadwozia tramwajów. Te jednak nie zostały jeszcze odebrane przez miasto.

Elbląg za trzy pojazdy zapłaci ok. 7 mln zł brutto. Wartość jednego tramwaju to 2,275 mln zł brutto. Natomiast wartość ostatniego tramwaju z zamówienia dodatkowego to 3,345 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony