Partnerzy serwisu:

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych

Jakub Dybalski 23.03.2020

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych
fot. Aktron, CC A 3.0 Unported, wikimedia commons
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rozpisał przetarg na obsługę linii autobusowych w tym mieście. Podzielone na dwa pakiety zamówienie to łącznie 2,2 mln wozokilometrów. Jest przewidziany na siedem lat.
Oferenci wybrani w obu częściach zamówienia będą zobowiązani świadczyć usługi od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2027 r. Pierwszy z pakietów dotyczy ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Drugi z pakietów jest nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów.

ZKM jeszcze nie opublikował szczegółów zamówienia, nie wiadomo więc których linii ma dotyczyć usługa, ani ile autobusów jest wymaganych do jej wykonywania.

W obu częściach zamówienia zawarto opcję, która polega na tym, że w zależności od potrzeb organizator może zwiększyć, lub zmniejszyć wymiar usługi o 10 proc. w stosunku do zrealizowanej pracy w poprzednim roku. Przez cały okres obowiązywania umowy liczba wozokilometrów nie może być jednak mniejsza o więcej niż 20 proc. i większa o więcej niż 10 proc. niż zadeklarowane w przetargu.

W obu częściach zamówienia od oferentów wymaga się doświadczenia w postaci wykonania w ciągu ostatnich pięciu lat usług przewozowych o łącznej wielkości minimum 2 mln wozokilometrów. Przynajmniej jedna z tych usług powinna zawierać obsługę minimum 3 linii autobusowych. W pierwszej części zamówienia oferent musi wykazać się środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na sumę 11,5 mln zł, w drugiej (choć jest nieco większa) wystarczy 9 mln zł.

Na oferty czekają w Elblągu do 27 kwietnia. Miasto ma długą tradycję prywatnych przewoźników w komunikacji miejskiej. Pasażerów wożą tam Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Arriva Bus.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony