Partnerzy serwisu:

Elbląg oficjalnie wybiera ofertę Modertransu na piąty tramwaj

Witold Urbanowicz 29.11.2019

Elbląg oficjalnie wybiera ofertę Modertransu na piąty tramwaj
fot. MPK Łódź
Elbląg po półtora miesiąca rozstrzyga przetarg na dostawę piątego jednoczłonowego i częściowo niskopodłogowego tramwaju. Tak jak w poprzednich przetargach zwycięzcą został Modertrans. Pierwszy tramwaj tego typu dla Elbląga był niedawno testowany w Łodzi.
Przedmiotem zamówienia jest zakup jednego nowego wagonu tramwajowego. Długość jednoczłonowego pojazdu określono na 14-15,5 m, szerokość na 2,3-2,4 m, a udział niskiej podłogi na co najmniej 30% powierzchni przeznaczonej dla pasażerów stojących. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

W skład zamówienia wchodzi dostawa specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju, pakietu naprawczego oraz szkolenie pracowników. Zwycięzca musi dostarczyć w ramach zamówienia samochód pogotowia technicznego. Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do końca października 2021 r.

Termin składania ofert minął 8 października. Wystartował jedynie Modertrans, który zaoferował realizację zamówienia za 3,340 mln zł brutto, w tym 2,360 mln zł netto za dostawę tramwaju. To więcej niż przewidywał budżet, ale ostatecznie zamawiający zwiększył środki i poinformował dziś (29 listopada) o rozstrzygnięciu przetargu.

Modertrans jako jedyny wystartował w dwóch poprzednich przetargach na dostawy łącznie czterech wagonów tego samego typu, jak w nowym postępowaniu. Elbląg jest pierwszym miastem, które zdecydowało się na zakup nietypowych – jak na Polskę – tramwajów jednoczłonowych z niską podłogą. Pierwszy, 14,5-metrowy tramwaj MF 09 AC odbywał niedawno jazdy homologacyjne w Łodzi.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony