Partnerzy serwisu:

Elbląg kupi piąty nowy tramwaj. Nietypowy, jak poprzednie

Witold Urbanowicz 21.08.2019

Elbląg kupi piąty nowy tramwaj. Nietypowy, jak poprzednie
mat. prasowe
Elbląg otrzymał dodatkowe środki unijne, które pozwolą na zakup kolejnego nowego tramwaju. Faworytem jest Modertrans, który startował jako jedyny w dwóch poprzednich przetargach. Elbląg jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się na zakup jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów.
Zarząd wojewódzki pozytywnie zaopiniował trzeci etap elbląskiego projektu związanego z poprawą zrównoważonej mobilności, którego wartość szacowana jest na 3,11 mln zł. – Pozyskane dofinansowanie wynosi 2,16 mln zł. Zakres projektu obejmuje zakup nowego niskoemisyjnego taboru tramwajowego oraz wsparcie węzła przesiadkowego w obrębie pl. Słowiańskiego – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Dofinansowanie pozwoli na zakup piątego nowego tramwaju. Tak jak poprzednie – jednoczłonowego, częściowo niskopodłogowego, co w skali Polski jest nowością. – Jest to kontynuacja realizowanych obecnie dwóch projektów, na które również otrzymaliśmy unijne wsparcie. Przypomnę, że cztery wagony są obecnie produkowane przez poznańską firmę Modertrans. Na przełomie roku będą już gotowe – mówi Wróblewski. Można spodziewać się, że Elbląg ogłosi niebawem kolejny, trzeci już przetarg taborowy.

Inwestycja związana z węzłem na pl. Słowiańskim zakłada montaż dwóch tablic informacji pasażerskich na przystankach autobusowych, zakup biletomatu, wymianę wiaty przystankowej, a także montaż tzw. systemu „aktywnego przejścia dla pieszych” na przejściu pomiędzy przystankami tramwajowymi a przystankiem autobusowym przy poczcie.

W ramach wcześniejszych etapów projektu Elbląg uzyskał też środki na modernizację zajezdni tramwajowej, a także budowę węzła przesiadkowego przy placu Dworcowym.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony