Partnerzy serwisu:

Elbląg chce kupić 9 nowych tramwajów

Przemysław Farsewicz 21.03.2022

Elbląg chce kupić 9 nowych tramwajów
fot. Modertrans
Drugie największe miasto w województwie warmińsko-mazurskim stara się pozyskać finansowanie na zakup kolejnych tramwajów do obsługi sieci. W planach zakupowych Elbląga znalazło się dziewięć wozów.
Elbląg w  planie zamówień publicznych na 2022 roku założył możliwość zakupu kolejnych wozów tramwajowych. – W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja druga, Elbląg złożył w lutym wniosek o dofinansowanie 9 sztuk nowego niskoemisyjnego taboru tramwajowego, częściowo niskopodłogowego – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu.

Miasto stara się dokładnie o 30 mln zł dofinansowania. Ponadto gmina będzie musiała zapewnić 15-procentowy wkład własny dla wnioskowanej kwoty, czyli 5 mln zł. – Zakup taboru tramwajowego, jak również termin postępowania przetargowego uzależniony jest od pozyskania dofinansowania na ten cel. Obecnie oczekujemy na ocenę projektów – podkreśla Urbaniak.

Miasto nie zdradza na razie szczegółów, jaki tabor leży w kręgu zainteresowania zamawiającego. – Szczegółowe parametry zostaną określone na etapie tworzenia Specyfikacji Warunków Zamówienia w ramach procedury przetargowej – ucina rzeczniczka.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku do Elbląga dotarł ostatni z zamówionych ostatnio łącznie pięciu krótkich tramwajów Modertransu. Zakup był o tyle wyjątkowy, że był to pierwszy przetarg w Polsce, gdzie dostarczono tramwaje jednoczłonowe z niską podłogą. Pierwszy, 14,5-metrowy tramwaj Moderus MF 09 AC, rozpoczął eksploatację 10 lutego 2020 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony