Partnerzy serwisu:

Ekova Electric zmieniła się w Skodę Ekovę i zajmie się tramwajami dla Ostrawy

Jakub Rösler 12.08.2021

Ekova Electric zmieniła się w Skodę Ekovę i zajmie się tramwajami dla Ostrawy
fot. Skoda Transportation
Skoda oficjalnie przejęła firmę Ekova Electric. Przedsiębiorstwo zmieni teraz nazwę na Skoda Ekova i będzie się zajmowało naprawą i modernizacją pojazdów komunikacji miejskiej. Dodatkowo firma wyprodukuje także tramwaje dla czeskiego miasta Ostrawa.
Przejęcie pełni udziałów w firmie Ekova Electric zostało ogłoszone już ponad rok temu, jednak oficjalne przejęcie i wykupienie całości majątku nastąpiło 2 sierpnia tego roku. Nowa nazwa, a więc Skoda Ekova obowiązuje już od 10 sierpnia. Od tego momentu firma stała się formalnie częścią dużej rodziny Skoda Transportation Group. Obecnie Skoda Ekova zatrudnia około 200 osób.

– Ostrawa jest dla nas bardzo ważnym regionem i bardzo się cieszę, że udało nam się rozszerzyć naszą lokalną działalność. Połączenie Škody Ekova z naszą ostrawską rodziną Škoda Vagonka i Škoda Digital rozszerza nasze centrum technologiczne i możliwości produkcyjne. Oprócz tradycyjnego skupienia się na naprawach i modernizacji dla firm transportowych, Škoda Ekova rozszerzy swoje kompetencje. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników będziemy również produkować nowe tramwaje i inne produkty dla obecnych i przyszłych klientów naszej grupy” – opisuje Petr Brzezina, Prezes i Prezes Zarządu Grupy Škoda Transportation.

Skoda Transportation od dawna jest obecna w Kraju morawsko-śląskim. Działają tu już firmy Skoda Digital, zajmująca się rozwojem systemów sterowania i multimediów, a także Skoda Vagonka, która koncentruje się głównie na budowie pojazdów szynowych. Ta ostatnia firma zainwestowała miliardy koron w rozwój stanowisk produkcji, w tym lakiernię, co pozwoliło stworzyć setki nowych miejsc pracy. Firmy z Ostrawy kreują rozwiązania, które pozwalają tworzyć najnowsze systemy transportowe.

Przewodniczącym Rady Dyrektorów Škody Ek jest Miroslav Mareš, który tym samym pozostaje na tym samym stanowisku w firmie. Nowi członkowie rady dyrektorów, to Martin Bednarz, dyrektor generalny Škody Vagonka, który będzie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady dyrektorów w Škodzie Ekova, oraz Marek Herbst, który pracuje w Škoda Transportation Group jako wiceprezes ds. serwisu

– W dziedzinie transportu jesteśmy jednym z liderów transformacji i wprowadzamy wyrafinowaną produkcję wspartą własnymi badaniami i rozwojem” – dodaje Petr Brzezina.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony