Partnerzy serwisu:

Ekoenergetyka stawia ładowarki dla elektrobusów MZA Warszawa

Redakcja 17.04.2020

Ekoenergetyka stawia ładowarki dla elektrobusów MZA Warszawa
fot. Ekoenergetyka
15 stacji ładowania o mocy 60 kW każda, wraz z satelitkami trafiło na zajezdnię Woronicza w Warszawie. To część kontraktu, który Ekoenergetyka realizuje dla stołecznego operatora. Docelowo zgodnie z zawartą umową, na zajezdniach MZA znajdzie się 65 ładowarek 60 kW oraz trzy stacje pantografowe Ekoenergetyki.
Zgodnie z podpisaną jesienią 2019 r. umową, na warszawską zajezdnię Woronicza Ekoenergetyka dostarczyła 15 urządzeń typu plug-in o mocy 60 kW każda – Plug Charger R 60. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2 oraz dodatkowo w satelitkę z przewodem (również CCS Combo 2). Kierowcy elektrycznych autobusów będą mogli swobodnie podjechać pod stację ładowania i rozpocząć zasilanie pojazdu.

To jedna z trzech zajezdni w Warszawie, gdzie znajdzie się dostarczona przez Ekoenergetykę infrastruktura. W najbliższych miesiącach spółka planuje montaż urządzeń na terenie zajezdni Ostrobramska oraz Stalowa. Ostatecznie do stolicy trafi 65 ładowarek Plug Charger R 60. Ponadto kontrakt zakłada instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Pierwszą umowę ze stołecznym operatorem Ekoenergetyka zawarła latem 2019 roku. Dotyczyła ona budowy 20 ulicznych stacji szybkiego ładowania (pantografów) o łącznej mocy 8 MW. Zakupiona przez MZA infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada wprowadzenie do ruchu 130 elektrycznych autobusów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony