Partnerzy serwisu:

Ekoenergetyka elektryfikuje transport Utrechtu. Kolejne zamówienie dla Qbuzz

Redakcja 25.05.2020

Ekoenergetyka elektryfikuje transport Utrechtu. Kolejne zamówienie dla Qbuzz
mat. Ekoenergetyka Polska
Ekoenergetyka-Polska kontynuuje współpracę z holenderskim operatorem transportu publicznego. W ramach nowej umowy z firmą Qbuzz polski podmiot zadba o infrastrukturę zajezdniową oraz miejską w Utrechcie.
Zgodnie z zamówieniem Ekoenrgetyka dostarczy firmie Qbuzz sześć wielowyjściowych stacji ładowania o mocy 300 kW każda. Pojedyncza ładowarka Core Charger F 300 (tak nazywa się urządzenie) może zasilać do sześć autobusów jednocześnie. Ładowanie odbywać się będzie przez pantografowe „contact dome”, które będą zamontowane na nowo projektowanej bramownicy. Łącznie na zajezdni zainstalowanych zostanie sześć stacji ładowania, sześć bramownic oraz 36 „contact domes”.

Istotne jest, że operator otrzyma możliwość zarządzania mocą poszczególnych wyjść. Co to oznacza w praktyce? Każde urządzenie może pracować w trybie 6x50 kW lub (jeśli będzie taka potrzeba) przekierować całą moc na jedno wyjście, osiągając do 300 kW. Płynna regulacja wyjść jest dla flot autobusowych sporym udogodnieniem. Wszystko odbywa się na podstawie komunikatów zgodnych z OCPP 1.6-J.

Ekoenergetyka zainstaluje również infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych w mieście. Będą to cztery stacje centralne Core Charger F o mocy 450 kW każda. Ładowanie, tak samo jak w przypadku zajezdni, odbywać się będzie przez pantografowe „contact domes” zamontowane na masztach.

Nie jest to pierwszy kontrakt z holenderskim operatorem. Niedawno polska firma dostarczyła dla Qbuzz specjalną, mobilną, kontenerową megastację Mega Charger X 1200 o mocy 1,2 MW wraz z dwudziestoma satelitkami Point Zero (z wtyczką CCS Combo 2). W razie potrzeby całą infrastrukturę można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Obecnie jednak znajduje się ona w zajezdni autobusowej w miejscowości Zeist.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony