Partnerzy serwisu:

Ekoenergetyka buduje infrastrukturę dla ładowania elektrobusów w Radomiu

Redakcja 14.04.2020

Ekoenergetyka buduje infrastrukturę dla ładowania elektrobusów w Radomiu
mat. prasowe
Radom stawia na elektromobilność. Ekoenergetyka-Polska instaluje w tym mieście stacje ładowania oraz system monitorujący infrastrukturę, natomiast Solaris Bus & Coach dostarczy elektryczne autobusy, którymi będą podróżować mieszkańcy.
W Radomiu staną dwie stacje szybkiego ładowania Core Charger F o mocy 300 kW każda na pętlach Os. Południe i Os. Gołębiów I. Urządzenia połączą się z autobusami za pomocą masztów Link One, przeznaczonych do obsługi pantografów na dachu autobusów. Dodatkowo, w szafkach przy maszcie, będzie dostępny przewód z wtyczką typu plug-in Combo CCS type 2. Autobus, który dojedzie na kraniec, naładuje się za pomocą stacji pantografowej lub ewentualnie będzie zasilany za pomocą złącza plug-in.

Ponadto na zajezdni MPK przy ul. Wjazdowej 4 zostaną zainstalowane cztery mobilne stacje ładowania dwuwyjściowe Plug Charger FX o mocy 80 kW (2 x 40 kW) każda oraz dwie mobilne stacje ładowania jednowyjściowe Plug Charger R o mocy 40 kW. W sumie do dyspozycji operatora będzie dziesięć punktów ładowania.

Infrastruktura, którą Ekoenergetyka instaluje w Radomiu, będzie wyposażona również w system monitoringu. To oznacza, że operator otrzyma zdalny dostęp do parametrów urządzeń. Ponadto zdecydowanie przyspiesza to wszelkie prace serwisowe.

– Cieszymy się, że wśród polskich miast stawiających na elektromobilność jest także Radom. Miło nam, iż możemy uczestniczyć w dążeniu jego władz do zeroemisyjności transportu publicznego, a w rezultacie mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem. Prace montażowe infrastruktury ładowania zostały już przez nas przeprowadzone. Wraz z naszym partnerem Solaris Bus & Coach czekamy na podanie napięcia przez dostawcę energii, aby przejść do etapu uruchomienia i odbioru urządzeń – mówi Maciej Wojeński, wiceprezes Zarządu Ekoenergetyki-Polska.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony