Partnerzy serwisu:

E-hulajnogi Lime wracają do Poznania

Redakcja 18.05.2020

E-hulajnogi Lime wracają do Poznania
fot Lime
Po przerwie w szczycie kryzysu COVID-19 e-hulajnogi Lime będą dostępne również w Poznaniu od 18 maja. Lime zaoferuje bezpłatne przejazdy pracownikom służby zdrowia i funkcjonariuszom organów ścigania, a także da możliwość wypróbowania hulajnóg wszystkim nowym użytkownikom.
Lime wznawia także działalność w Poznaniu po tym, jak polski rząd rozpoczął znoszenie restrykcji związanych z COVID-19. Od piątku firma uruchomiła flotę i zaoferowała alternatywny środek mobilności osobom poruszającym się po mieście.

W połowie marca dostawca e-hulajnóg zebrał całą flotę w Polsce, a także w innych miastach Europy i w Ameryce Północnej, tymczasowo wstrzymując usługę. Poznań jest jednym z pierwszych miast na świecie (po Warszawie i Wrocławiu), gdzie operacje zaczynają się od nowa. Inne globalne miasta Lime będą podążać stopniowo.

– Hulajnogi elektryczne oferują alternatywne środki transportu dla osób, które chcą podróżować samodzielnie, zachowując bezpieczny dystans w stosunku do innych osób. W oparciu o nasze obecne doświadczenia z południowokoreańskich miast, Seulu i Pusanu, wiemy, że potrzeba indywidualnych opcji mobilności rośnie wraz ze spłaszczeniem krzywej zachorowań COVID-19 – mówi Paulina Ackermann, dyrektor generalny Lime na Polskę, Węgry i Czechy. – Zaczynamy od mniejszej floty, aby zrozumieć zachowania związane z użytkowaniem, gdy ludzie w mieście zaczynają wracać do normalnej rutyny. Ponadto nasza strefa operacyjna będzie mniejsza niż poprzednia. Dodatkowo chcielibyśmy uniemożliwić użytkownikom opuszczenie jej przez ograniczenie prędkości do 8 km/h w strefie poza obszarem operacyjnym oraz brak możliwości oddania hulajnogi w czerwonej strefie – dodaje.

Ponadto Lime zaoferuje bezpłatne 30-minutowe przejazdy pracownikom służby zdrowia i funkcjonariuszom organów ścigania, którzy mogą uzyskać bezpłatne vouchery, wysyłając na adres pomoc@li.me zdjęcie identyfikatora pracownika lub inną dokumentację potwierdzającą status pracownika w służbie zdrowia, bezpieczeństwa publicznego lub organów ścigania.

Lime udostępnia też nowym użytkownikom aplikacji w Poznaniu kod na darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać w aplikacji kod o treści: BEZPIECZNYTRANSPORT, który można wykorzystać do końca maja.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony