Partnerzy serwisu:

Ebusco zapowiada nowy, lekki autobus elektryczny

Jakub Dybalski 14.10.2019

Ebusco zapowiada nowy, lekki autobus elektryczny
fot. Ebusco
Holenderska firma Ebusco zapowiada już niedługo pokazanie nowego, bardzo lekkiego autobusu Ebusco 3.0. Prototyp ma być gotowy z końcem października, w przyszłym roku ma być testowany w Niemczech, a w połowie 2020 r. będzie gotowy do sprzedaży.
Holenderska firma, która konstruuje autobusy korzystając z chińskich baterii, przedstawiła na razie wizualizacje nowego modelu autobusu. Ebusco 3.0, ma mieścić 90 pasażerów w wersji 12–metrowej. Producent chwali się, że wszystkie baterie mieszczą się pod podłogą, co zapewnia stabilność.

Ebusco już we wcześniejszych wersjach swoich autobusów stawiało na zasięg, co jednocześnie wiąże się z dużą ilością baterii. Tym razem zapowiada zasięg do 500 km, choć nie wskazuje pojemności magazynów energii (w Ebusco 2.2 baterie o pojemności 423 kWh mają dawać zasięg 450 km). Co ciekawe pojazd jest przystosowany wyłącznie do ładowania plug–in, nie przewidziano wersji z pantografem.

Biorąc pod uwagę to co powyżej, robią wrażenie zapowiedzi jeśli chodzi o wagę. Ebusco 3.0 ma być bowiem o 1/3 lżejszy, od swojego poprzednika i ważyć nieco ponad 8,5 tony w najbardziej okrojonej wersji. Zasługą mają być kompozytowe materiały poszycia, które jednocześnie mają pozwolić na rozciągnięcie cyklu życia autobusu na 15 lat.

Według producenta Ebusco 3.0 ma być gotowe do produkcji w połowie 2020 r. Ma powstawać w fabryce w holenderskim Deurne.

Największym jak dotąd zamówieniem Ebusco jest dostawa 160 autobusów elektrycznych dla rodzimego przewoźnika QBuzz dla okolic Groningen–Drenthe.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony