Partnerzy serwisu:

Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic

Redakcja 13.04.2021

arrow
arrow
Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic
fot. Busnex
Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic
Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic
Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic
Dziewięć elektrobusów Yutong w kwietniu wyjedzie na ulice Polkowic
Po sześciu miesiącach od podpisania umowy Busnex Poland, oficjalny przedstawiciel największego producenta autobusów i autokarów na świecie, chińskiej firmy Yutong Bus, dostarczył w marcu dziewięć elektrycznych autobusów miejskich do Polkowic. Pojazdy przechodzą obecnie procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu, jeszcze w tym miesiącu, autobusy Yutong E10 rozpoczną obsługę pasażerów.
Dziewięć zeroemisyjnych autobusów Yutong E10 gmina Polkowice zakupiła za 18,8 mln zł, z czego 4,5 mln zł przeznaczy samorząd ze swojego budżetu, a pozostałe 14,3 mln zł pokryją środki unijne. Umowa na zakup pojazdów została podpisana w połowie października 2020 r.

– Po dostawie elektrycznego autobusu dla gminy Bobowa, zamówienie dla Polkowic jest drugim zrealizowanym przez Busnex Poland w naszym kraju. Cieszymy się, że produkty Yutong znajdują kolejnych nabywców i budzą coraz większe zainteresowanie na polskim rynku. Co ważne, oferowane przez nas pojazdy są najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem zarówno pod względem kosztów zakupu, jak i utrzymania, ale przede wszystkim przekonują jakością oraz innowacyjnością – mówi Marcin Kucharski, prezes Busnex Poland.

Już połowa floty polkowickiego Zakładu Komunikacji Miejskiej ma napęd elektryczny. – To ogromny krok w kierunku rozwoju elektromobilności w naszej gminie. Połowa naszego taboru będzie teraz zeroemisyjna, co w tym obszarze stawia nas w regionalnej, a może i ogólnopolskiej czołówce. Nowoczesna, bezpieczna i dostępna dla osób z niepełnosprawnościami komunikacja miejska, to także mniej samochodów na naszych ulicach i czystsze powietrze. Ale elektromobilność to tylko jeden z „zielonych” celów, jakie sobie wyznaczyliśmy. System roweru miejskiego, budowa ścieżek rowerowych, przyłączenie Polkowic do kolei, poprawa stanu istniejących parków i budowa parków kieszonkowych czy nowe nasadzenia drzew, których tylko w ubiegłym roku było ponad siedemset – to kierunek, w którym nadal będziemy zmierzać – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Elektrobusy Yutong E10 dla Polkowic wyposażone w akumulatory o mocy 422 kWh i mogą osiągać zasięg ponad 300 km na jednym ładowaniu. Pojazd ma ponad 10 metrów długości, jest całkowicie niskopodłogowy, będzie zużywał 0,76 kWh energii na 1 km i pomieści 81 pasażerów.

Wśród zalet autobusu Yutong E10 jego dostawa, Busnex, wymienia wysoką niezawodność, niska ąawaryjność i niskie koszty eksploatacji. W Polkowicach będą operować pierwsze egzemplarze tego modelu w Polsce, ale na europejskim rynku znany jest on już od kilku lat. Obsługują przewozy na wymagających rynkach Anglii (m.in. Londynie) czy Szkocji. W ubiegłym miesiącu producent dostarczył do Danii 55 jednostek E12, większego brata modelu E10. Dzięki temu udział rynkowy elektrycznych autobusów Yutong w Danii przekroczył 60%.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Grupa posiada cztery zakłady produkcyjne, które zapewniają imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną – 445 autobusów. Producent realizuje zamówienia w ramach pięciu procedur (produkcja części, podwozie, spawanie, lakierowanie i montaż końcowy) na 15 liniach produkcyjnych oraz przeprowadza końcowe testy drogowe ponad 70 000 sztuk autobusów rocznie. Łączna powierzchnia zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych wynosi 1,12 mln m2.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony