Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczył do Berlina dwusetny tramwaj Flexity

Witold Urbanowicz 20.05.2020

Bombardier dostarczył do Berlina dwusetny tramwaj Flexity
fot. Bombardier
Bombardier dostarczył dziś (20 maja) do stolicy Niemiec dwusetny tramwaj serii Flexity Berlin. Producent ma dostarczyć jeszcze do Berlina 31 pojazdów.
– Dobrze współpracujemy z BVG od 30 lat. Nasze nowoczesne i innowacyjne tramwaje Flexity jeżdżą po Berlinie od 2008 r. Dzisiaj, dzięki dostawie dwusetnego tramwaju, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy naszej dobrej współpracy z BVG, trwającej już od 30 lat – mówi Michael Fohrer, szef Bombardier Transportation Germany.

Projekt pojazdu powstawał w ścisłej współpracy z BVG. – Efektem jest niezawodny pojazd, pozbawiony barier i w pełni klimatyzowany, który spełnia wymagania metropolii i jej gości. Tramwaje Flexity przejeździły 65 mln km. To tak jakbyśmy odbyli 84 podróży do księżyca i z powrotem – mówi Dirk Wunderlich, szef działu sprzedaży i dostaw do niemieckich miast w Bombardier Transportation.

Jak wylicza producent, gdyby ustawić wszystkie 200 tramwajów w jednej linii, to osiągnęlibyśmy dydstans ok. ośmiu km. W pojazdach tych użyto ok. 5 tys. ton stali – to więcej niż do budowy berlińskiej wieży telewizyjnej. Zainstalowano też 4,8 tys. kabli.

W sumie Bombardier ma dostarczyć do Berlina 231 tramwajów Flexity. Jak podaje producent, w 42. Niemieckich miastach jeździ ok. 1000 tramwajów Flexity. W sumie – w skali globalnej – dostarczono bądź zakontraktowano 5000 tramwajów Bombardiera.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony