Partnerzy serwisu:

Dworzec w Trawnikach szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 24.07.2019

Dworzec w Trawnikach szykowany do remontu
fot. Kuba13, lic. CC-BY-SA 3.0 Fotopolska.eu
Na liście dworców do remontu znajduje się budynek w lubelskich Trawnikach. Trwają już prace projektowe, a przetarg na prace budowlane zapowiadany jest na pierwszą połowę przyszłego roku.
Trawniki, zamieszkiwane przez blisko 3 tys. osób, znajdują się w województwie lubelskim przy linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia – Dorohusk. Budynek dworca, jak informują PKP SA, został oddany do użytku w 1924 r. i jest obecnie objęty ochroną konserwatorską. W zeszłym roku mieszczące się w nim kasy zostały zamknięte.

Obiekt szykowany jest do remontu. W lutym tego roku PKP SA podpisały umowę z firmą Paka Architekci na wykonanie dokumentacji projektowej. Wartość umowy to 301,8 tys. zł. – Bryła budynku zachowa swoją historyczną formę. W planach jest przewidziana modernizacja techniczna (termomodernizacja, wymiana stolarki, nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne) oraz modernizacja funkcjonalna. Planowane jest staranne odtworzenie jego historycznego wyglądu – informuje Anna Cierkowska z biura prasowego PKP SA.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Po modernizacji w budynku będą znajdowały się pomieszczenia do obsługi podróżnych – poczekalnia, toalety, a także pomieszczenia techniczne i komercyjne. Zgodnie z planem rewitalizacji przewidziane jest również pomieszczenie na kasę biletową – mówi Cierkowska.

Na nowo ma zostać zagospodarowana przestrzeń wokół dworca. Wymienione zostaną chodniki i oświetlenie, pojawią się wiaty rowerowa i śmietnikowa. Urządzona zostanie także zieleń.

Jak informują PKP SA, ogłoszenie przetargu na roboty budowlane ma nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony