Partnerzy serwisu:

Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 19.08.2019

arrow
arrow
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
wiz. PKP SA
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
Dworzec w Tczewie z umową (wizualizacje)
PKP SA podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca w Tczewie. W ramach inwestycji pojawi się nowe wejście i zmieni się układ komunikacyjny w budynku. Prace powinny zakończyć się w II kwartale 2021 r.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca w Tczewie. Inwestycja ma obejmować cały budynek oraz otaczający go układ drogowy wraz zagospodarowaniem terenu. Celem inwestycji jest poprawa dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, usprawnienie ruchu i przepływu podróżnych, a także włączenie do użytkowania powierzchni komercyjnych na poziomie -1.

Na poziomie 0 przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasy, toalety, cztery małe oraz trzy duże lokale komercyjne. Na poziomie -1 zaplanowano nowe wejście do budynku, zlokalizowane w jego północnym szczycie od strony placu z lokomotywą, szeroki korytarz komunikacyjny pełniący funkcję poczekalni, toalety, siedem małych lokali komercyjnych, pomieszczenia ochrony dworca, drużyn trakcyjnych PKP Cargo oraz posterunek Straży Ochrony Kole. Na górę, do kładki, prowadzić będą schody ruchome jednokierunkowe, schody stałe lub winda.

Dwie istniejące windy – wewnętrzna i zewnętrzna – zostaną zlikwidowane. – W zamian zaprojektowany został większy dźwig osobowy, łączący ze sobą poziomy -1 i 0 oraz poziom kładki nad torami. Poszerzone zostaną także schody prowadzące z holu dworca na kładkę nad torami, co znacząco poprawi komunikację między budynkiem dworca a peronami – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Winda, co ciekawe, ma być przystosowana do przewozu noszy.

Termin składania ofert minął w połowie maja. O zamówienie ubiegały się trzy podmioty. Ostatecznie PKP SA wybrały najtańszą ofertę, złożoną przez gdańską spółkę Poleko Budownictwo, z którą podpisano umowę 9 sierpnia. Jej wartość to 17,8 mln zł brutto.

Na prace przeznaczono 630 dni, czyli ok. 21 miesięcy. Oznacza to, że prace powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony