Partnerzy serwisu:

Dworzec w Pucku szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 26.07.2019

arrow
arrow
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
fot. Therud, lic. CC-BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Dworzec w Pucku szykowany do remontu
Jednym z dworców, który ma zostać wyremontowany, jest obiekt znajdujący się w Pucku. Prace projektowe mają zakończyć się w I połowie 2020 r.
Ostatnio PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowych na remont i przebudowę szeregu dworców w kraju. W maju podpisano umowę projektową z firmą TPF na wykonanie dokumentacji dla dworca w Pucku. Wartość umowy to 280 tys. zł netto.

Budynek dworca pochodzi z 1928 r. Co się zmieni? – Przebudowa dworca zakłada przystosowanie budynku do realnego zapotrzebowania i nowych funkcji. Na parterze przewiduje się wydzielenie poczekalni, kas i węzła sanitarnego w centralnej części budynku. Poczekalnia ma zostać podzielona na dwie części: stałą i sezonową – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA. Jak dodaje, zachowane mają być powierzchnie służące spółkom kolejowym. Część powierzchni ma zostać natomiast przekształcona w lokale dla najemców zewnętrznych.

Prace projektowe mają zakończyć się w I połowie przyszłego roku. – Planowane zakończenie robót budowlanych to koniec 2021 r. – wskazuje Rudzińska-Rdzanek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony