Partnerzy serwisu:

Dworzec w Opalenicy przejdzie remont. Powstaje dokumentacja

Witold Urbanowicz 03.01.2020

Dworzec w Opalenicy przejdzie remont. Powstaje dokumentacja
fot. Bialo-zielony, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Trwają prace projektowe dla przebudowy dworca w Opalenicy w województwie wielkopolskim. W tym roku ma ruszyć przetarg na przeprowadzenie prac budowlanych, które potrwają do końca 2021 r.
Budynek dworca w Opalenicy pochodzi z przełomu XIX i XX w. i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Na parterze znajdują się poczekalnia, kasy WC oraz pustostany, natomiast na piętrze – lokale mieszkalne. W piwnicach z kolei ulokowana jest kotłownia z magazynem oleju.

W sierpniu PKP SA podpisały umowę z firmą Demiurg z Poznania na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca. Jej wartość to blisko 397 tys. zł netto. – Celem inwestycji jest kompleksowa przebudowa obecnego budynku dworca, zgodnie ze standardami Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023:przewidziano wymianę wszystkich instalacji, stolarki okienno-drzwiowej, dachu, pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, remont elewacji, zagospodarowanie terenu obok dworca itp. – wymienia Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

W wyniku inwestycji częściowo zmieni się przeznaczenie wnętrz obiektu. – Po modernizacji na parterze znajdą się poczekalnia, kasy, toalety, pomieszczenia techniczne i biurowe dla spółek z Grupy PKP oraz lokal do zagospodarowania komercyjnego. W piwnicach zostaną zlokalizowane pomieszczenia techniczne, a część podziemi zostanie zasypana. Przestrzeń na I piętrze zostanie zagospodarowana w formie lokali pod najem – mówi Stilger. Przewidziano również zmiany w otoczeniu. Pojawi się wiata rowerowa i parking dla rowerów i samochodów (w tym z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami).

– Przetarg na roboty budowlane, które powinny potrwać 13 miesięcy, planujemy ogłosić w połowie 2020 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2021 r. – mówi Michał Stilger.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony