Partnerzy serwisu:

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Witold Urbanowicz 28.11.2019

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca w Kołobrzegu. Obiekt ma zostać w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów. Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być może też powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa.
Budynek dworca w Kołobrzegu został oddany do użytku w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako średni i wymagający modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Znajdują się w nim też kasy i punkty handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, że nie jest w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego Kołobrzeg wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma zostać utworzona poczekalnia oraz hol, do których przylegać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże pomieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne także z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.


fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons

Jeżeli chodzi o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają zostać w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mlm zł netto. Przewidziano tez nadzór autorski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony