Partnerzy serwisu:

Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami

Witold Urbanowicz 04.09.2019

Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami
fot. WU
Dobre wieści dla użytkowników dworca kolejowego w Katowicach. Podróżni mogą już korzystać z nowych schodów ruchomych łączących hol dworca z podziemnymi stanowiskami autobusowymi. Poprzednie urządzenia były unieruchomione ponad dwa lata.
Nieodłącznym obrazkiem starego dworca w Katowicach były niedziałające schody ruchome firmy Elewator Katowice. Niestety, sytuacja znacząco nie uległa poprawie po przebudowie dworca i stacji. Nowym urządzeniom od początku towarzyszyła duża awaryjność. Jak wcześniej tłumaczyli przedstawiciele PKP SA, na dworcu – co w trudno uwierzyć – zainstalowano schody typu „lekkiego” firmy Otis, które nie były dostosowane do dużego, całodobowego natężenia ruchu.

W lipcu 2017 r. na dobre stanęły schody ruchome, łączące hol główny dworca z podziemnymi stanowiskami autobusowymi. Natomiast w listopadzie 2018 r. wyłączono ruchome chodniki (pochylnie) łączące dwa poziomy w holu głównym.

Ostatecznie PKP SA – przy współpracy z miastem Katowice – podjęły decyzję o wymienieniu urządzeń. Wykonawcę – firmę Schindler – wyłoniono w lutym 2019 r. Prace rozpoczęły się w lipcu. W poniedziałek 2 września Transportowy Dozór Techniczny dokonał ich odbioru i od 3 września schody zostały udostępnione podróżnym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony