Partnerzy serwisu:

Dworzec w Jastarni doczeka się remontu

Witold Urbanowicz 06.09.2019

Dworzec w Jastarni doczeka się remontu
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Również dworce na linii helskiej doczekają się przebudowy. Od kilku miesięcy trwają prace projektowe dla dworca Jastarnia. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku.
Pod koniec lutego PKP SA podpisały umowę z pracownią Paka Architekci na opracowanie projektu budowlanego dla przebudowy dworca w Jastarni. Jej wartość przekracza 211 tys. zł. Budynek, jak informują PKP SA, powstał w 1924 r. Obecnie znajdują się w nim kasy biletowe, czynne w sezonie wakacyjnym oraz pomieszczenia PKP PLK (m.in. nastawnia). Reszta przestrzeni jest niewykorzystywana.

Co się zmieni? – Planowana jest kompleksowa modernizacja całego budynku dworca, tj. budynku głównego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół dworca oraz wyburzeniem budynku szaletu. Pasażerowie będą mogli skorzystać z poczekalni, węzła sanitarnego oraz kasy biletowej. Będzie również możliwość zagospodarowania jednego z lokali na cele komercyjne – mówi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA. W budynku pozostaną pomieszczenia PKP PLK oraz lokale techniczne.

Zagospodarowane zostanie też otoczenie dworca. Istniejąca wiata, która przylega do budynku, zostanie rozebrana. – Na jej miejscu powstanie nowa konstrukcja – zastrzega Rudzińska-Rdzanek. – W otoczeniu budynku powstaną miejsca parkingowe, planowana jest również wymiana nawierzchni wokół dworca oraz budowa nowej pochylni dla osób niepełnosprawnych, montaż stojaków rowerowych oraz nowej wiaty śmietnikowej – dodaje przedstawicielka PKP SA.

Jak wskazują PKP PLK, rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku. Podróżni będą korzystać w tym czasie z dworca tymczasowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony