Partnerzy serwisu:

Dworzec w Imbramowicach za drogi. Będzie nowy przetarg

Witold Urbanowicz 26.06.2019

Dworzec w Imbramowicach za drogi. Będzie nowy przetarg
mat. PKP SA
PKP SA unieważniły przetarg na przebudowę dworca kolejowego w dolnośląskich Imbramowicach z powodu wysokiej ceny jednej jedynej oferty. Wkrótce postępowanie ma zostać powtórzone.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa parterowego dworca w Imbramowicach, leżących w województwie dolnośląskim przy linii kolejowej nr 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz. Część pomieszczeń wynajmuje PKP PLK, a część służąca do obsługi pasażerów jest nieczynna.

Po przebudowie obiekt będzie służyć jako dworzec z obsługą pasażerską oraz działająca w trybie ciągłym nastawnia dysponująca. Forma budynku zostanie zachowana. Obiekt zyska nową elewację oraz nowy układ funkcjonalny. Więcej o zakresie prac – wraz z wizualizacjami – pisaliśmy tutaj.

W maju minął termin składania ofert. Wystartowała tylko firma Berger Bau Polska z siedzibą we Wrocławiu, która zaproponowała kwotę 6,7 mln zł brutto. O blisko dwa miliony złotych przewyższała ona zaplanowany na ten cel budżet.

W tej sytuacji, jeszcze w maju, przetarg został unieważniony. – Nowe postępowanie powinno ukazać się niebawem tj. przy zachowaniu terminów wynikających z zamówień publicznych. Warunki udziału w nowym postępowaniu nie będą zmienione, zostały wprowadzone drobne doprecyzowania w opisie przedmiotu zamówienia – mówi Karolina Kunczik z biura prasowego PKP SA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony