Partnerzy serwisu:

Dworzec w Dąbrowie Górniczej przestanie straszyć

Redakcja 02.04.2021

Dworzec w Dąbrowie Górniczej przestanie straszyć
fot. UM Dąbrowa Górnicza
Stary i zniszczony budynek dworca Dąbrowa Górnicza w centrum powinien niebawem przestać „straszyć”. PKP SA zamierzaj go wyremontować, a miasto jest gotowe wynająć tam część pomieszczeń.
– Największa antywizytówka miasta przejdzie do historii. Właśnie podpisaliśmy z PKP SA porozumienie na wynajmem pomieszczeń w budynku dworca w centrum miasta. Umowa ta daje gwarancję, że PKP wyremontuje dworzec – poinformował 24 marca Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Miasto już dawno zadeklarowało chęć wynajęcia części pomieszczeń, dzięki czemu odnowiony budynek przy torach nie stałby pusty, a właściciel mógłby na nim zarabiać. Jedną z możliwości zagospodarowania jest np. ulokowanie w nim biura paszportowego. Miasto w tej sprawie prowadzi rozmowy z wojewodą, od którego decyzji zależy, czy taka placówka mogłaby powrócić do Dąbrowy Górniczej.

Działania dotyczące remontu budynku już są prowadzone. Aktualnie, na zlecenie PKP SA, trwają prace projektowe, które mają zakończyć się do końca pierwszej połowy roku. Następnie kolejowa spółka zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Modernizacja ma zakończyć się do końca 2022 r. i wtedy też z dworca będą mogli korzystać podróżni. Inwestycja jest częścią programu inwestycji dworcowych, realizowanego przez PKP SA.

Odnowiony budynek dworca będzie ważnym elementem powstającego centrum przesiadkowego w śródmieściu, które wraz z przebudową układu drogowego jest jedną z kluczowych miejskich inwestycji. Wszystko ma być gotowe do końca marca 2023 r. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście. Dadzą jednocześnie sporo korzyści kierowcom, pasażerom transportu publicznego, pieszym i rowerzystom.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony