Partnerzy serwisu:

Dworzec w Chełmie do przebudowy. Prace ruszą w 2020 r.

Witold Urbanowicz 11.03.2019

Dworzec w Chełmie do przebudowy. Prace ruszą w 2020 r.
fot. Yusek, domena publiczna
PKP SA zawarły umowę z projektantem przebudowy dworca w Chełmie. Jak zastrzega zarządca, dokładny zakres prac będzie znany po zakończeniu prac projektowych, a prace budowlane mogą ruszyć w połowie przyszłego roku.
Dworzec w Chełmie należy do jednego ze „świeższych” obiektów. Budynek z lat 60. XX w. został kilkanaście lat temu poważnie przebudowany i ponownie udostępniony podróżnym w 2001 r. Teraz dworzec czeka kolejna przebudowa.

W styczniu PKP SA podpisały umowę z firmą Pas Projekt na wykonanie projektu przebudowy dworca. Wartość umowy to 288,7 tys. zł netto. – Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zakres wszystkich prac będzie znany po zakończeniu prac projektowych – informuje Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP SA.

Inwestycja obejmować będzie też zagospodarowanie działki wokół dworca. – W planach jest m.in. rozbiórka wolnostojącego budynku administracyjnego oraz budowa wiaty rowerowej – wskazuje Grzduk.

Jak informują PKP SA, planowany termu zakończenia prac projektowych to koniec 2019 r. Prace budowlane będą mogły rozpocząć się w połowie 2020 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony