Partnerzy serwisu:

Dworzec Stalowa Wola Rozwadów szykowany do remontu. Prace od połowy 2020 r.

Witold Urbanowicz 10.07.2019

Dworzec Stalowa Wola Rozwadów szykowany do remontu. Prace od połowy 2020 r.
fot. Szczepek, lic. CC0 Wikimedia commons
Powstaje właśnie projekt dla kompleksowej przebudowy dworca Stalowa Wola Rozwadów. Nieużytkowany obiekt ma zostać ponownie udostępniony podróżnym. Przetarg na prace budowlane PKP SA zapowiadają na I kwartał 2020 r.
Stalowa Wola Rozwadów leży przy liniach kolejowych nr 68 Lublin – Przeworsk i 74 do Sobowa. Budynek dworcowy znajduje się w złym stanie technicznym. Kasy biletowe na dworcu są nieczynne od 2012 r.

PKP SA przygotowują się do przebudowy obiektu. Pod koniec lutego zarządca obiektu zawarł umowę z firmą Pas Projekt na przygotowanie dokumentacji projektowej. Jej wartość to 322,2 tys. zł netto.

Prace mają mieć charakter kompleksowy, z zachowaniem bryły dworca, który jest objęty ochroną konserwatorską. – Zakres prac modernizacyjnych obejmie między innymi odnowienie elewacji, stolarki okiennej i dachu. Odtworzona ma być pierwotna kolorystyka budynku. Odnowione zostaną wszystkie instalacje znajdujące się na dworcu – informuje Anna Cierkowska z biura prasowego PKP SA.

Obiekt ponownie zostanie udostępniony podróżnym. – Wewnątrz powstaną pomieszczenia przeznaczone do obsługi pasażerów, w tym poczekalnia i toalety, a część powierzchni dworcowych zostanie przeznaczona do wynajmuj komercyjnego – dodaje Ciarkowska. Na nowo ma zostać też zagospodarowany teren wokół dworca.

W tej chwili trwają prace projektowe. – Przetarg na wybór wykonawcy robót budowlany zostanie ogłoszony w I kwartale 2020 r. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na II kwartał 2020 r. Zakończenie prac i udostępnienie dworca dla podróżnych jest planowane na III kwartał 2021 r. – informuje Anna Ciarkowska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony