Partnerzy serwisu:

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordowymi wynikami

Redakcja 06.03.2019

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia z rekordowymi wynikami
fot. Michał Szymajda
Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy oraz operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia podsumował ubiegły rok działalności największego węzła przesiadkowego w Polsce. Z infrastruktury dworcowej skorzystało rekordowe 3 miliony pasażerów, co stanowi wzrost aż o 50% rok do roku. Również system obsługi oraz sprzedaży biletów Dworzec Online zaliczył znaczące wzrosty, a sprzedaż w biletomatach była większa niż rok wcześniej aż o 716%.
Znajdujący się przy Alejach Jerozolimskich 144 w Warszawie Dworzec Zachodni to największy w Polsce węzeł komunikacyjny. Z zarządzanego przez spółkę Polonus dworca w ubiegłym roku skorzystały 3 miliony podróżnych, którzy mogli skorzystać z ponad 130 000 odjazdów autokarowych z Dworca. –To stanowi wzrost aż o 50% w stosunku do ubiegłego roku. System Dworzec Online wygenerował ponad 2,5 miliona biletów o wartości prawie 50% wyższej niż w 2017 r. To doskonały wynik, idący pod prąd trendom widocznym w branży – mówi Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus.

Do zarządzania Dworcem oraz sprzedażą biletów Polonus korzysta z własnego systemu Dworzec Online. W systemie znajduje się oferta ponad 250 przewoźników, którzy tylko dzięki niemu sprzedali ponad 2,5 miliona biletów. Ich wartość względem 2017 roku wzrosła o 48%. Liczba oferowanych połączeń zwiększyła się o 50%. Niespotykaną wcześniej popularnością cieszyły się zainstalowane na terenie Dworca biletomaty umożliwiające szybki i bezgotówkowy zakup biletu. W 2018 roku sprzedaż w biletomatach była większa niż rok wcześniej aż o 716%.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony