Partnerzy serwisu:

Dwie szczecińskie Bety wejdą do służby już w marcu tego roku?

Jakub Rösler 01.02.2022

Dwie szczecińskie Bety wejdą do służby już w marcu tego roku?
fot. fb Tramwaje Szczecińskie w podróży
Jak poinformowały na swoim facebooku Tramwaje Szczecińskie, dwa najnowsze tramwaje z Modertransu, model Beta, wejdą do służby w stolicy Pomorza Zachodniego najprawdopodobniej w marcu bieżącego roku. Oba pojazdy z opcji są już w Zajezdni Pogodno, gdzie trwają ostatnie prace przed ich wejściem do służby.
Do Szczecina dotarły już oba tramwaje Moderus Beta, która spółka Tramwaje Szczecińskie zakupiła w ramach opcji przy ostatnim zamówieniu. W sumie w stolicy Pomorza Zachodniego pojawiły się już wszystkie cztery tramwaje Moderus Beta, które są pojazdami dwukierunkowymi. To pierwsze tramwaje tego typu, które dotarły do Szczecina. Wcześniej po mieście kursowały wyłącznie wagony jednokierunkowe.

Spółka Tramwaje Szczecińskie poinformowała właśnie o tym, iż dwa najnowsze tramwaje, oznaczone numerami 623 oraz 624, są już szykowane do wyjazdu na trasy. Jak możemy przeczytać na fanpage spółki, tramwaje mają pojawić się na torach prawdopodobnie już w marcu tego roku.

Przypomnijmy, iż w Szczecinie niedawno została oddana do użytku nowa trasa tramwajowa na Szafera, a w centrum miasta od dawna rozkręca się ogromna modernizacja infrastruktury tramwajowej. Wkrótce zupełną metamorfozę przejdzie także pętla tramwajowa na Pomorzanach.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony