Partnerzy serwisu:

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Witold Urbanowicz 19.03.2019

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca Gdańsk Główny, dzięki której obiektowi zostanie przywrócony historyczny wygląd. Kolej zakłada, że prace potrwają ponad dwa lata.
PKP SA ogłosiły przetarg na przebudowę dworca Gdańsk Główny. Zakres prac przewiduje m.in. odnowienie elewacji budynku. Zostanie odtworzony czterospadowy dach w północnej stronie dworca, powstanie również taras. Gruntownie przebudowane zostanie wnętrze obiektu. Planowane jest m.in. odtworzenie historycznego wyglądu holu głównego i dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Inwestycja zakłada także utworzenie nowej części tunelu podziemnego, która połączy budynek dworca z istniejącymi przejściami na perony oraz do przystanków tramwajowych.

Wczoraj (18 marca) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegają się Mostostal Warszawa z ofertą na 99,6 mln zł brutto oraz Budimex, który oferuje 109,1 mln zł brutto. Na inwestycję PKP SA przeznaczyły 83,4 mln zł brutto. Zamawiający musi teraz zastanowić się, czy zwiększyć budżet. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację całości zamówienia przeznaczono 118 tygodni.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. W przetargu wystartował jedynie Budimex SA, który wycenił prace na blisko 120 mln zł brutto. To znacznie powyżej budżetu PKP SA, który został określony na kwotę 70,6 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony