Partnerzy serwisu:

Drugi tor WKD. Odwołanie oddalone

Witold Urbanowicz 11.04.2022

Drugi tor WKD. Odwołanie oddalone
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dzisiaj (11 kwietnia) odwołanie firmy ZUE od rozstrzygnięcia przetargu WKD na przebudowę linii między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną z dobudową drugiego toru. To otwiera drogę do sfinalizowania przetargu i podpisania umowy z wykonawcą.
Inwestycja zakłada przebudowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Znajdują się tam dwie stacje oraz sześć przystanków. Zakres prac zakłada przebudowę istniejącego toru oraz budowę drugiego toru. Szczegółowo o zamówieniu piszemy tutaj.

Oferty poznaliśmy przed połową listopada. O zamówienie ubiegało się 14 podmiotów z ofertami na kwoty od 172,2 mln zł do 279,2 mln zł, ale wszystkie propozycje mocno przewyższały budżet określony na 99,549 mln zł brutto. Pod koniec stycznia odbyła się aukcja elektroniczna – wygrała ją firma Intop, która zeszła z ceną do 142,464 mln zł. I to właśnie tę ofertę 8 marca WKD uznała za najkorzystniejszą.

Od wyników odwołało się jednak ZUE. Firma miała zastrzeżenia do spełnienia przez wybranego wykonawcę warunków udziału w postępowaniu. Dzisiaj (11 kwietnia) Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie i obciążyła odwołującego kosztami postępowania.

Oddalenie odwołania otwiera drogę do podpisania umowy. Wykonawca zadeklarował wykonanie prac w ciągu 20 miesięcy. W pierwszej kolejności – w ciągu sześciu miesięcy – ma powstać nowy tor do Grodziska, na który możliwe będzie przełożenie ruchu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony