Partnerzy serwisu:

Druga Panorama w drodze do Olsztyna

Redakcja 24.11.2020

Druga Panorama w drodze do Olsztyna
fot. UM Olsztyn
Coraz mniej kilometrów dzieli od Olsztyna drugi z nowych tramwajów. To kolejny z dwunastu pojazdów, jakie trafią do stolicy Warmii i Mazur z tureckiej Bursy.
Kupno tramwajów jest jednym z elementów realizowanego drugiego etapu budowy sieci tramwajowej w stolicy Warmii i Mazur. Nowe torowisko połączy os. Pieczewo z Dworcem Głównym oraz Śródmieściem i pozwoli uruchomić dwie nowe linie. Aby je obsłużyć, potrzebne są nowe pojazdy. W 2018 r. miasto podpisało umowę z wyłonioną w przetargu turecką firmą Durmazlar na dostawy 12 tramwajów z opcją na kolejne 12 pojazdów.

W lutym pierwsza Panorama dotarła do Olsztyna. Jak informuje miasto, drugi tramwaj na początku tygodnia dotarł do austriackiej miejscowości Suben. Do bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego tramwaj powinien dojechać w czwartek (26 listopada). Ze względu na gabaryty, transport nie może wieść najkrótszą możliwą trasą.

Panorama uzyskała już homologację, ale jest jeszcze przed odbiorami. Produkcję i dostawy zachwiała pandemia koronawirusa. Zamknięcie fabryki spowodowało konieczność zmiany harmonogramu dostaw. Ostatnie tramwaje powinny dotrzeć do Olsztyna w maju następnego roku.

W połowie listopada prezydent Olsztyna powołał natomiast 10-osobową komisję, która realizować będzie techniczny odbiór taboru. W jej skład wchodzą przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (operatora tramwajów), Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu (organizatora przewozów) oraz Jednostki Realizującej Projekt V (komórki czuwającej nad wykonaniem przedsięwzięcia).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony