Partnerzy serwisu:

Drogowcy z ofertami na przebudowę fragmentu linii tramwajowej do Lutomierska

Witold Urbanowicz 08.01.2019

Drogowcy z ofertami na przebudowę fragmentu linii tramwajowej do Lutomierska
fot. Kasper Fiszer
Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 710 w Konstantynowie Łódzkim. W ramach inwestycji przewidziano budowę ronda w Żabiczkach, co będzie wiązało się z koniecznością przebudowy ok. 115-metrowego odcinka torowiska.
Przedmiotem przetargu jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Inwestycją ma zostać objęty ponad 500-metrowy odcinek drogi w Żabiczkach. Prace mają charakter kompleksowy i obejmują całość infrastruktury. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Klonową i Bechcice pojawi się rondo z sygnalizacją świetlną. Co ciekawe, zakres inwestycji obejmuje także trasę tramwajową. Przewidziano przebudowę 115-metrowego odcinka torowiska, kolidującego z rozbudowywanym układem drogowym. Powstanie nowa konstrukcja torowiska, zostanie też zbudowany nowy peron tramwajowy.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Najtańszą ofertę złożyła spółka Włodan z Pabianic, która zaoferowała 10,9 mln zł, a także najkrótszy, bo 60-miesięczny okres gwarancji. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza proponuje 11,6 mln zł oraz 108 miesięcy rękojmi, a Strabag – 13,3 mln zł i 96 miesięcy rękojmi. Wszystkie oferty przekraczają budżet, określony na kwotę 8,3 mln zł. Jeśli zamawiający zdecyduje się podnieść tę kwotę, to o wyborze zdecydują cena (60%), długość okresu rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Prace miałyby zostać wykonane do końca września tego roku.

Tramwaj do Lutomierska to jedna z zagrożonych podłódzkich tramwajowych linii podmiejskich. Cała infrastruktura znajduje się w złym stanie technicznym. Już w 2017 r. ruch był zawieszony na osiem miesięcy z uwagi na podmycie torowiska. Konstantynów Łódzki planuje remonty infrastruktury na odcinku między Łodzią a trójkątem manewrowym na pl. Wolności. Na dalszym odcinku przede wszystkim mowa o pracach utrzymaniowych, zapewniających przejezdność linii, choć gmina Lutomiersk chciałaby pozyskać środki na nieco większe prace – projekt znajduje się jednak na liście rezerwowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony