Partnerzy serwisu:

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska

Witold Urbanowicz 29.11.2018

Drogowcy przebudują fragment linii tramwajowej do Lutomierska
fot. Kapser Fiszer
Stan linii tramwajowej do Lutomierska może na dosyć krótkim odcinku poprawić się. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi chce przebudować odcinek drogi wojewódzkiej nr 710. W ramach inwestycji przewidziano budowę ronda w Żabiczkach, co będzie wiązało się z koniecznością przebudowy ok. 115-metrowego odcinka torowiska.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi prowadzi przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Inwestycją ma zostać objęty ponad 500-metrowy odcinek drogi w Żabiczkach. Prace mają charakter kompleksowy i obejmują całość infrastruktury.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Klonową i Bechcice pojawi się rondo z sygnalizacją świetlną. Co ciekawe, zakres inwestycji obejmuje także trasę tramwajową. Przewidziano przebudowę 115-metrowego odcinka torowiska. Powstanie nowa konstrukcja torowiska, zostanie też zbudowany nowy peron tramwajowy.

Termin składania ofert mija 18 grudnia. O wyborze zadecydują cena (60%), długość okresu rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Prace mają zostać wykonane do końca września 2019 r. Specyfikacja zamówienia zakłada czasowe wstrzymanie ruchu tramwajowego w dwóch etapach prac.

Tramwaj do Lutomierska to jedna z zagrożonych podłódzkich tramwajowych linii podmiejskich. Cała infrastruktura znajduje się w złym stanie technicznym. Już w 2017 r. ruch był zawieszony na osiem miesięcy z uwagi na podmycie torowiska. Konstantynów Łódzki planuje remonty infrastruktury na odcinku między Łodzią a trójkątem manewrowym na pl. Wolności. Na dalszym odcinku przede wszystkim mowa o pracach utrzymaniowych, zapewniających przejezdność linii, choć gmina Lutomiersk chciałaby pozyskać środki na nieco większe prace – projekt znajduje się jednak na liście rezerwowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony