Partnerzy serwisu:

Drogie oferty na przebudowę torowiska w centrum Zabrza

Witold Urbanowicz 10.12.2018

Drogie oferty na przebudowę torowiska w centrum Zabrza
fot. MichalPL, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont kolejnego odcinka sieci w ramach projektu unijnego. Przebudowane zostanie torowisko w centrum Zabrza w ciągu Powstańców Śląskich i Religi, w ramach którego miałyby się pojawić nowe relacje skrętne.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami. Do przebudowy przewidziano 1380 metrów toru pojedynczego.

Torowisko w pl. Teatralnym oraz na ul. Religi przewidziano w technologii podsypkowej. Natomiast torowisko w ul. Powstańców Śląskich oraz na przejazdach przez torowisko wzdłuż ul. Religi zaprojektowano w technologii bezpodsypkowej na prefabrykowanych płytach torowych. Przewidziano również bezpodsypkowe torowisko na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Wolności, przy czym nawierzchnia powinna nawiązywać do istniejącej nawierzchni. Zaprojektowane zostało też nowe torowisko dla nowych relacji Religi – Plac Teatralny oraz Powstańców – Wolności (kierunek Gliwice).

Dzisiaj (10 grudnia) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Krakowskie konsorcjum KZN Rail i Spaw-Tor zaproponowało kwotę 28,9 mln zł brutto i 72 miesiące gwarancji, natomiast Balzola – 30,5 mln zł brutto i 120 miesięcy gwarancji. Kwoty te znajdują się powyżej budżetu zamawiającego, określonego na kwotę 19,8 mln zł brutto. Teraz zamawiający musi zastanowić się, czy zwiększyć budżet, by rozstrzygnąć postępowanie.

Na realizację przeznaczono 10 miesięcy. Zamawiający wymaga aby inwestycja była realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wykonawca jest zobowiązany do organizacji pracy w taki sposób, aby utrzymać ruch drogowy w obrębie dróg znajdujących się w obszarze oddziaływania prowadzonych robót.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony