Partnerzy serwisu:

Dolny Śląsk. PKS-y przestają jeździć. Miejscowości odcięte od świata

Jakub Dybalski 22.03.2020

Dolny Śląsk. PKS-y przestają jeździć. Miejscowości odcięte od świata
fot. Łukasz Kuchta, domena publiczna
Niektóre mniejsze miejscowości na Dolnym Śląsku, takie jak Międzygórze, Bolesławów, Wojciechowice czy Kletno, zostały transportowo odcięte od świata, bo lokalne PKS-y przestały kursować z powodu koronawirusa – informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Do większości dojazd jest utrudniony, choć można się tam dostać okrojonymi kursami Kolei Dolnośląskich i prywatnych busów.
"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że od soboty nie jeździ PKS Kłodzko, nie kursują też PKS Kamienna Góra i jeleniogórski PKS Tour. Wszystkie stanęły z obawy przed koronawirusem. W przypadku jeleniogórskiego przewoźnika obawy wzmacnia fakt, że u 71-letniego kierowcy wykryto koronawirusa.

Dla mieszkańców dolnośląskich miejscowości, często położonych w górach, oznacza to utrudnienia komunikacyjne, a nierzadko po prostu odcięcie od świata. W ograniczonym zakresie kursują bowiem też inni przewoźnicy, również ci o wojewódzkim zasięgu, czyli Koleje Dolnośląskie i Polbus PKS, który przestał jeździć m.in. do Karpacza.

Kłopot, w związku z zatrzymaniem PKS Kłodzko, mają miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Niektóre z nich są obsługiwane pociągami, ale np. do Lądka-Zdroju kursują tylko cztery busy firmy Beskid. Podobnie kilka prywatnych busów obsługuje dziś Karpacz.

Epidemia koronawirusa nałożyła się na fatalny stan komunikacji w Polsce poza dużymi miastami. Co więcej, pogłębia wykluczenie transportowe. O ile w aglomeracjach komunikacja miejska jest, w miarę możliwości utrzymywana, lub zmniejszana w ograniczonym zakresie, to poza nimi jest dużo gorzej. Z miejsc gdzie do tej pory jeździły pojedyncze autobusy, czasem, jak w niektórych miejscach na Dolnym Śląsku, po prostu znikają.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wykluczenie transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony